„…Teraz powoli przenieś się w świat jesieni. Słońce nadal daje ciepło, ale już świeci inaczej, łagodniej. Zamykasz oczy i czujesz, jak do ciebie dociera delikatny, chłodny wiatr, który przynosi zapach suchych liści….wdech….czujesz ciepło lata….wydech….czujesz chłód i zapach jesiennego lasu….z uśmiechem zbierasz cenne dary i czujesz wdzięczność za to czym przyroda nas obdarowuje…”
Podczas naszych ostatnich zajęć z arteterapii odkrywaliśmy piękno jesieni poprzez sztukę 
. To nie tylko malowanie i tworzenie kompozycji z liści, dyń czy kwiatów, ale przede wszystkim spotkanie z własnymi emocjami i wyobraźnią.
Jesień w naszym Domu nie jest smutna – jest pełna kolorów, ciepła i twórczej energii .










