Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas pw. Matki Bożej z Lourdes w Pile
istnieje od 15 września 2000r.
W ramach Centrum od stycznia 2002 działa Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Obecnie 35 podopiecznych korzysta z terapii dziennej. W ten sposób Centrum realizuje zadania rządowe dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Od 1 stycznia 2002 roku działa z Centrum Świetlica socjoterapeutyczna dla 30 dzieci, która realizuje zadania Gminy Piła dot. szeroko pojętej profilaktyki antyalkoholowej.

Od 1 stycznia 2003 roku istnieje Niepubliczne Przedszkole Caritas nr 1 w Pile, w którym obecnie przebywa 66 dzieci - 3 oddziały. Większość dzieci pochodzi z ubogich rodzin.

Centrum corocznie organizuje wypoczynek letni dla dzieci w formie kolonii wyjazdowej i półkolonii dla ok. 150 dzieci   z rodzin ubogich i podwyższonego ryzyka. W ten sposób Centrum wpisuje się w program Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i Gminy Piła.

Ponadto w Centrum działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych oraz Ośrodek Wsparcia dla Seniorów, Niewidomych, Niedowidzących i Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM). Centrum rozdziela również dary z UE w formie żywności i odzieży dla osób potrzebujących.

www.efs.gov.pl
Moja szansa na inne życie